Cultural Reggae vibez 2018

21.- 23. 6. 2018

Předprodej 650 Kč+ poplatky, na místě 900 Kč.

Třídenní open air festival uprostřed přírody láká jako každý rok na spoustu kvalitní hudby od reggae, ska, dancehall až po drumandbass nebo raggajungle. Místo činu se nezměnilo! Potkáme se v lomu U sv. Josefa v Hořicích v Podkrkonoší. Na dvou pódiích se představí celá řada djů a kapel z různých koutů Evropy.

Silné zastoupení budou mít naši sousedi z Polska, kde sklízí velké úspěchy zpěvák Mesajah. Vlastím jménem Manuel Rengifo Diaz,  začínal s kapelou Natural Dread Killaz, která už v minulosti na našem festivalu vystoupila. Jeho otec pochází z Peru a matka z Polska. Na svém kontě má celkem čtyři alba a několik úspěšných hitů. V Hořicích vystoupí s dívčím doprovodem I Grades, které za sebou mají spolupráce s jmény jako je např. Sizzla. Dalšími polskými zástupci budou Jam Vibez se zpěvačkou Mademoiselle Carmel a Splendid Sound, které jste už na našem festivalu mohli také slyšet. Hodně  bude slyšet i francouzština, tu budou reprezentovat Missah & Weedo a jejich nezaměnitelný raggamuffin v sound systemovém podání. Strhující elektrizující show z Francie přiveze vycházející star Manudigital. Ten spolupracuje s celou řadou legendárních jmen z reggae scény. Je známý především jeho digitálními remixy. Z Britských ostrovů přiletí část legendárních Congo Natty Family, které budou zastupovat Nãnci & Phoebe s jejich dvorním djem Wu-lu.  Těšit se můžeme na energickou show plnou lámaných beatů. Po pěti letech se do lomu vrací oblíbenec zdejšího publika Rocky Leon, který pochází se San Franciska, ale žije v Rakousku. Jeho live show obsahuje prvky různých hudebních stylů od reggae přes folk až po rychlejší rytmy. Tvrdší styly bude reprezentovat legendární dj a producent z Belgie Kambo Don a.k.a Raggamuffin Whiteman nebo domácí Philip T.B.C s Lifesize MC. Filip minulý rok vydal přelomové album Indian Beatology, které vzniklo z materiálu, který nasbíral na cestách po Indii. Dokument z jeho cesty bude promítán na festivalu.  Ze Slovenska přijedou Pokyman & Lukie FWD backed by Simple Sample, jenž můžete znát z úspěšné kapely Medial Banana. Z českých kapel se představí Mr. Cocoman & Solid Vibes, Larika, Rastafidli Orkestra, Vůdůkrů, Bechy, Ganja band Ivana Štráfka a další. Soundsystemovou kulturu budou tradičně reprezentovat Raggaultras se svým supportem. Dalšími soundsystemy budou Energy of Dub, Coltcha United, King Sound Steppaz, Concrete Safari, Peeni Walli, Nuff ´n´Ruff Reggae Rulers, Natty Youth Sound, nebo Mighty Souljahs.

Stejně jako roky minulé, začínáme i letos už ve čtvrtek na Soundsystemové stagi. V pátek odpoledne pak začne program na Hlavní stagi. Sobotní den bude patřit tradičně work shopům a malým dětem, pro které bude připravený program v dětském koutku. Po loňským pozitivních reakcí zůstanou brány festivalu až do 18:00 otevřené pro širokou veřejnost zdarma. Tak neváhejte a dorazte!   

 Mesajah & I Grades (PL), Nãnci & Phoebe (UK), Missah & Weedo The Show (FR),  Manudigital (FR),  Rocky Leon (A),  Kambo Don a.k.a Raggamuffin Whiteman (B),  Pokyman & Lukie FWD (SK), Jam Vibez & Mademoiselle (PL),   Splendid Sound (PL), Mr. Cocoman & Solid Vibes, Philip T.B.C feat. Lifesize MC (UK), Larika, Rastafidli Orkestra, Vůdůkrů, Bechy, Ganja band Ivana Štráfka, Raggaultras, Energy of Dub, Coltcha United, King Sound Steppaz, Concrete Safari, Peeni Walli, Nuff ´n´Ruff Reggae Rulers, Mighty Souljahs, Natty Youth Sound, Mike 34, Hundread,  Bulwa, Soda.