Cultural Reggae vibez 2017

22.- 24. 6. 2017

Vstupné: předprodej 550 Kč + poplatky, na místě 800 Kč.

Macka B & Roots Ragga band (UK), Lion D & The Sound Rebels (IT), Benny Page (UK), Rising Spirits, Feher Fekete Kerek, MikkiM & Dave Trumpeteer, Jahtec Jammin ́ Job, Aneboafro (Mali, CZ), Reggaenerator (PL), Tuff Steppas & Babystep (HU,UK), Gregory G. Ras & Prograss (HU,SK), Roots Controller (UA), Dub Setlers (SK), The Reggae Boys (UA), Bifidus Aktif,  Raggaultras crew, Petr Míkovec , Jakub Johánek & DJ Teamatique in Dub, Trewor MŠK (SK), Brogáda Rakija (SK), Zywica (PL), Respect Vibration (SK), King Sound Steppaz, Dub Setlers (SK), Rich & Basttien + MC Zachy, Negast, Hundread, Mike 34, Ras Time Selectaz   a další.

Podkrkonoším bude znít reggae již po šestnácté. Festival Cultural Reggae Vibez  letos láká na legendu reggae a dancehallu Macka B. Christopher MacFarlane aka Macka B pochází z Karibiku, za svoji dosavadní třicetiletou kariéru zásadním způsobem přispěl k formování reggae na Jamajce i v Anglii, kde momentálně žije. Na svém kontě má celou řadu úspěšných singlů, které neodmyslitelně patří do reggae scény. Jeho hudba je plná politického a duchovního poselství s lehce humorným nádechem. Na festivalu vystoupí se svojí kapelou Roots Ragga band. Ze slunné Itálie dorazí vycházející hvězda nigerijsko-italského původu Lion D s kapelou The Sound Rebels. Ten spolupracuje s jmény jako Alborosie nebo Raphael. Vystupoval na velkých reggae festivalech po Evropě a nyní ho můžeme vidět i u nás. Letos se můžete těšit na více drumandbassu a raggajunglu. Tyto tvrdší styly bude prezentovat raggajunglový král autor mnoha hitů Benny Page. Tento Dj a producent z Anglie vydává na značkách jako je Sony, Universal nebo London Records. Kromě Shy Fx ́s, Topcat, Mc Spyda, Jessie J, Tinnie Tempah spolupracuje i s Mr. Williemsem, který na festivalu vystoupil před třemi roky. Dalším zástupcem lámané scény je Dj Bifidus Aktif nebo Dj a producent Mikkim, který právě vydal své čtvrté album „21st Century Rude Boy“ nabité svižnými beaty a mnoha zvučnými jmény. Po několika letech se do Hořic vrací oblíbení Feher Fekete Kerek. Českou scénu doplní Rising Spirits nebo Jahtec Jammin ́ Job.

Na sound systemové stagi se můžete krom skvělé atmosféry a zvuku od Raggaultras crew potěšit i ze zahraničních jmen. Letos k nám poprvé přijede Reggaenerator, zpěvák a člen zásadních polských uskupení, jako jsou např. Vavamuffin, O.K. System, Shark-A-Taak či Zjednoczenie Sound System. Jeho show v Hořicích podpoří Mike 34. Z Maďarska nás přijedou našlápnout Tuff Steppas & Babystep, z Ukrajiny Roots Controller, ze Slovenska např. Respect VibrationDub Setlers.

Festival již tradičně začíná ve čtvrtek na sound systemové stagi, v pátek a sobotu si užijete kotel plný reggae, dubu, dancehallu, raggajungle a drumandbass na dvou stagich uprostřed lesa. Přijeďte se zreggaenerovat!