Cultural Reggae vibez 2012

7.- 9. 6. 2012

Live stage: Zion Train Sound System (UK), Deadly Hunta (UK) & Wicked Sound, Youss (FR, Alžír), U-Cee & Flavour Band (DE,INT), Rhomanife (IT), Fast Food Orchetra, Evolution Dejavu, Dub Artilllery, Princ Alfredo & Warriors, Racoon´s, Trio de Janeiro, Petr Míkovec + Jakub Johánek in Dub, Aneboafro, Colectiv

DJs / druhá „SETY.CZ stage“: Gavinchi (JAM) + Admíral Kolíbal, Respect Vibration (SK), Emergency JBC One Love Station, Coltcha United, Smokaz United (PL), Peeni Walli, Equalizer, King Sound Steppaz, Ragga Brigade, Raggaultras, Jah tribe, Jah Army.

Headlainerem byly legendy a průkopníci dubové scény v Evropě Zion Train Sound system. Kapela v Čechách vystupuje poměrně často, ale na CRV vystoupí jako Sound System, což jim dovoluje více improvizace. Živé vystoupení Zion Train jsou plné pozitivní energie, kterou šíří mezi publikum. Můžete se těšit na hutný dub okořeněný elektronikou a taneční hudbou. ZT za svoji více jak dvacetiletou existenci vydali řadu úspěšných alb. V roce 2007 vydali nejúspěšnější album „Live as One“, které dostalo prestižní cenu Jamajské Reggae Grammy za „Nejlepší dubové album“. S návazností na „Live as One“ bylo v říjnu loňského roku vydáno album „State of Mind“, které taktéž sklízelo skvělé recenze.
Dalším headlinerem festivalu byl anglický zpěvák a raper Deadly Hunta. Jeho nenapodobitelný hlas můžete znát z mnoha tracků, které nazpíval pro úspěšné umělce nejenom z reggae, ale taky hip hop a jungle scény. Jeho největším hitem, ale i nadále zůstává píseň „Talk Out Loud“ i svým videoklipem. V Hořicích vystoupí s ostravsko-opavskou crew Wicked Sound.
Jako další zahraniční zpěvák vystoupil Youss, vlastním jménem Youcef Seddas, který je považován za „krále“ hip-hopu a reggae v Alžíru. Má na svém kontě několik alb. Některé vydal v rodném Alžíru a některé ve Francii, kde momentálně žije.
Po třetí se do Hořic vratil německý zpěvák U-Cee. My ho můžeme znát především z kapely King Banana (nyní Royal Family), která na festivalu CRV vystupovala v roce 2007. U-Cee prošel několika projekty a seskupeními. V roce se částečně přestěhoval do Prahy, kde začal hostovat z kapelou United Flavour a později i kapelou Riddimshot, se kterou v Hořicích vystoupil v roce 2010. Nyní se vrací potřetí s novým sólovým albem „International Call“, které vydal v březnu letošního roku. Naživo ho bude doprovázet kapela Flavour band, jejiž hudebníky znáte především z kapely United Flavour.
Reggae vzniklo jako rytmická modlitba černých otroků na Jamajce, když se obraceli k Bohu s prosbou o konec útlaku a o nový svobodný život. Se stejnými ideály vznikli Rhomanife, kapela úspěšně působící na jihoitalské roots scéně již více než pětadvacet let. Po úspěšných koncertech z října 2011, k nám přijeli legendy z rozehřáté přímořské metropole Bari již podruhé, aby přinesli trochu víc jižního sluníčka, temperamentu a pozitivních vibrací. Z českých luhů a hájů vystoupili matadoři české reggae a ska scény Fast Food Orchestra, Evolution Dejavu, , Dub Artilllery, Princ Alfredo & Warriors, Racoon´s, Trio de Janeiro, Petr Míkovec + Jakub Johánek in Dub, Aneboafro nebo Colectiv.
Jako tradičně byla připravena také druhá stage, která představila ty nejlepší reggae, dancehall nebo dubové Sound Systemy nejen z čech. Už ve čtvrtek rozjedou festival King Sound Steppaz a hrát se bude téměř nonstop až do ranních nedělních hodin. Pro ty co by toho ještě neměli dost, je v plánu i nedělní after party. Po loňském úspěchu jamajského zpěváka Gavinchiho jsme nemohli odmítnout nabídku dalšího vystoupení. Tentokrát ho doplní DJ, promoter a velká osobnost reggae v Čechách Admíral Kolíbal. Ze Slovenska dorazila vážená crew Respect Vibration, z Polska pak Smokaz United. Domácí scénu zastoupili: Emergency JBC One Love Station, Coltcha United, Penni Walli, Equalizer, Ragga Brigade, Raggaultras, Jah tribe a Jah Army.