Cultural Reggae vibez 2005

24.- 25. 6. 2005

Krásné slunečné jaro Vám všem,
 
Dovolujeme si Vás pozvat na již čtvrtý ročník, multikulturního festivalu Culture Reggae Vibez, který ve dnech 24. – 25. 6. 2005 pořádá občanské sdružení PROVE. I letošní pozitivní vibrace si zachovají svůj nekomerční charakter. Podávat se bude kvalitní „potrava“ nejen pro ducha, ale i pro jeho důležitou schránku na tomto světě, lidské tělo, a to ve smyslu pečlivě vybíraných kvalitních nápojů a pokrmů.
V únoru 1945 se narodil Otec hudebního žánru reggae Bob Marley. Rádi bychom letošní ročník věnovali tomuto Velikému muži, který svým otevřeným krásným srdcem a talentem podpořeným tvrdou prací inspiroval celý svět. Řadí se tak k velikánům novodobé kultury vedle osobností jakou byl například John Lennon.
Na tomto poděkování se budou letos podílet následující muzikanti a hudební uskupení.
V pátek: Dub-O-Net (dub, dance), Ilam (roots and punk reggae, v čele s energickým zpěváckým duem Princes T a Mr. Supafly), Nyabinghi Wariors (čtyřčlenné bubnové, akusticko-elektronické uskupení, afrika), Lion Taxi Service feat Baron Black and King Kalabash ( česká kapela, která loni natočila desku RAS IN s duem zpěváků z ostrova Martinique v Karibiku, kteří již několik let působí ve Francii, kde nalezli svůj druhý domov. Kouzlo a vibrace karibských hlasů je díky jejich původu nezaměnitelná.). Vrchol noci bude patřit francouzskému DJ Damalistik, jehož pozitivně laděné, originální jamajské desky „prostě nikdo nemá“. Jeho vinyly „doprovodí“ zpěváci z předcházejícího koncertu Baron Black a King Kalabash. Mezi tato vystoupení ve správný okamžik vstoupí Dunumba (africký bubnový nářez). Nad ránem pak zazní multi stylový APHRIKKA NATTY NATIONAL.
Sobotní odpoledne odstartuje hudební experiment Narandz Pomerancz (DJ Wadi ( klavesy, gramofony), Cleecha(kytara), Panki (perkuse) – dub,etno, jungle, 2step). Pokračovat bude dancehall by Mr. Supafly and Waddup crew, a ping pong dvou pánů muzikantů Earl Gateshead (54let, UK, roots reggae) Dj Wadi (reggae,dub, dancehall). Podvečerní sweet roots obstará kapela Messenjahs. Noc roztančí Riddimshot v čele s Mr. Mentionem, jamajčanem s otevřeným srdcem a jedinečnou energií hlasu, který se v ČR usadil po12letech vystupování v různých zemích světa.
Následovat bude pražská kapela AL-YAMAN, jejíž hudba vychází především z lidových a zlidovělých písní Jemenu a arabského světa. Zvuk kapely je fúzí akustických nástrojů a elektroniky a spojuje tradiční postupy s novými prvky taneční hudby. Hlavní proud arabského vlivu přináší zpěvačka Ashwaq Abdulla Kulaib z Adenu, která v roce 1990 odešla z Jemenu do Prahy studovat a zůstala zde. Její zpěv je emotivním vyjádřením tradičních písní především duchovního rozměru nebo vlastních zkušeností a příběhů ze svého života. Skupina AL-YAMAN přináší širší pojetí multikulturní kreativity a přímé poselství sjednocení (převzato z www.al-yaman.cz ).
Půlnoc, pak bude patřit reggae dancehallovému překvapení večera, ojedinělému spojení Brother Coms Ranking Fire (Gambia) and Yellow Sisters(CZ).
O závěr se postarají pánové z PRO SOUND SYTEMU (Liquid A, General Kryshpeen, Dr. Kary) a DJ One Heart Man.
Na druhé stage vystoupí DJs: Dr.Brus, Mr. Cajk, Second, Spoque, Roman Rudeaudio, Rozdruch, Coolcream, Bashment Pirates, Coltcharam, kteří zahrají hlavně jungle,2step, RMB, aisha, bangra.
Pro „dočasně hudbou unavené“ bude k dispozici malé experimentalní chillout kino Mezi stromy aneb Visuals::Unlimited.
 
Závěrem na tomto místě mám tu čest poděkovat za pořadatele Městu Hořice za jejich velkorysou pomoc a podporu, Technickým službám Města Hořic, Skautskému oddílu, Pivovaru Svijany, firmě Spring, Mileta a.s., Kamikaze, WDLux, Yact-life.info, Kubištovy Hořické trubičky, Expect a Sunnynet. Dále pak spoustě skvělých lidí, kteří nám při půl roku trvajících přípravách nezištně pomáhali. Veliký Respekt a Poděkování patří členům našeho sdružení a skupině mladých Hořičáků, bez jejichž pomoci s bezprostřední přípravou, zajišťováním chodu a úklidu akce by to skutečně nešlo a je skvělé vidět jak lidé od slov přecházejí k činům. Přeji nám všem mnoho zdaru a Vám příjemnou zábavu.
 
Love&Unity