Cultural Reggae vibez 2004

18.- 19. 6. 2004

HLEDÁ SE PLAKÁT Z ROKU 2014, POKUD MÁTE, POŠLETE NA soda@culturereggaevibez.cz A PŘÍVĚSEK CRV JE VÁŠ 😉

Na jaře loňského roku vzniklo občanské sdružení PROVE (slovanský bůh přátelství, svornosti), které se letos chystá uspořádat třetí ročník víkendového reggae festiválku „Cultural Reggae Vibez “ v Lomu u sv. Josefa. Ideou akce není jen samo pozitivní poselství této veselé hudby, ale i tvorba po všech stránkách příjemného místa, kde se snažíme v rámci možností eliminovat používání neekologických materiálů při stavbě, prodej nekvalitních potravin z laciných surovin a zdraví škodlivé nápoje, například krabicová vína, pasterizované limonády, levné džusy, energi drinky, colu atp.,včetne úplného zákazu prodeje tvrdého alkoholu. O návštevníky tedy bylo vždy postaráno v podobě domácí vegetariánské i masité kuchyně, čajovny, občerstvení bez točených limonád ci levného vína.
 
 V roce 2003 nás přišla zkontrolovat hygiena, která nakonec neshledala závažnejší pochybení. Riziková místa v oblasti jsou patričně vymezena páskami a označena cedulkami. V celém areálu a okolí platil přísný zákaz rozdělávání ohně návštevníky.
 
Festival je neziskovou akcí, kde organizátoři dobrovolníci zajištují organizaci, stavbu, chod a následný úklid, ve svém volném čase, dovolené, bez nároku na honorář pouze za stravu a občerstvení v limitovaném rozsahu. Z výše uvedené charakteristiky ani není volen masivní způsob propagace, neboť chceme oslovit hlavně lidi, kteří mají k tomuto pohledu na věc a hudbě přirozeně kladný vztah.
 
Město Hořice má tu čest ve dvou dnech přivítat 50 hudebníků z toho tři živé kapely a mnoho další spontánní nezávislé umělecké produkce včetne malého stanového kina v malém lomu.
 
Letos se rozsvítí svíčky u sochy sv. Josefa 18. a 19. června. Jako kapely zde v pátek vystoupí skupina Dub-o-Net, jenž vznikla spojením kapely Nyabinghi Warriors a některých členu skupiny Švihadlo a hraje reggae-dub kořeněný etnickými prvky za doprovodu nových tanečních rytmu. TIDI TADE , dvanáctičlenné akustické uskupení, půl napůl tanečnice a hráči na tradiční africké nástroje valí dynamickou pozitivní afroetno vlnu víření bubnů tance a zpěvu.
 
V Sobotu se objeví s novým jarním „setem“ Urban Bushman – Roots reggae, Feher Fekete Kerek, což je svižné reggae s příměsí balkánských prvků. Hvězdou festivalu bude černošské duo zpěváků a DJs BIGFAMILI, Baron Black and king kalabash z magického ostrova Martinik v karibiku, které vystoupí sólově a s českou kapelou Lion Taxi Servis.
 
Mezi DJs se letos opět objeví Earl Gateshead z Anglie, 52 letý hudební veterán, jenž se reggae stylu věnuje již 20let. Doprovázel jako selektor a MC koncerty Big Youth, Digital B, Alton Ellis, Dennis Alcapone a mnoho dalších. Působí jako rezident Londýnských klubu Fabric, The end, Rotation, Plastic People. Dále jako DJs a zpěváci vystoupí reggae dancehalové duo APHRIKKA NATTYNATIONAL , Admirál Kolíbal, Ravi, BabylonRocker, Coltcharam, Liquid A, Wadi Mighty Lemon, Oneheartman, PAPA POT, Baltazar. Uvedení selectoři se budou objevovat i na druhé mini stage v asi 200m vzdáleném malém lomu a mezitím bude stanové kino pro chvíle „příjemného výtuhu“. Kromě hudebníků a občerstvení tu každoročne má svůj „stánek“ mezinárodní organizace bojující za lidská práva ve světe Amnesty International. Cultural Reggae Vibez 18-19.6. 2004??.. Pomáhej nám bůh, jako příroda či neco nad námi co nás prevyšuje, ať i letos mužeme být prostředníky při tvorbě a práci na čemsi pro nás smysluplném, co snad někoho inspiruje a příznivce pozitivních vibrací zahřeje na duši…